9 ZLATÝCH UMÍSTĚNÍ Z REGIONU CZECH DANCE MASTERS

In NOVINKY A REPORTY

TAKT NA REGIONÁLNÍM KOLE FORMACÍ VYTANČIL 9 ZLATÝCH, 3 STŘÍBRNÉ, 2 BRONZOVÉ MEDIAILE.

Máme za sebou první letošní formační soutěž CDO, na které startovalo 161 TAKŤÁCKÝCH tanečníků. Regionální kolo pořádala právě taneční skupina TAKT Liberec v Jablonci nad Nisou v městské sportovní hale v nedělí 16. 4. 2023.

Přes náročné přípravy samotné akce do pozdních večerních hodin, otevření haly již v 7 hodin ráno, celodenní maraton, až po sklízení akce do nočních hodin, to vše nakonec za ten stres a frmol stálo. Velké díky patří celému týmu a naší OLDSCHOOL skupině za přípravu soutěže.

Neděle byla dlouhá a tančilo se od samotného rána od 9:30 hodin až do 20 hodin. Všechny hlídací maminky spolu s trenéry dětičky nalíčily, oblékly a šlo se na plac. Výkony všech skupin byly opravdu úchvatné, a proto napětí při vyhlašování bylo veliké, a to i přes to, že v některých disciplínách bylo jen zastoupení našich.

Den byl rozložen do tří bloků. Ten první odstartoval blok STREETU. Jako první disciplínou byla HOBBY STREET DANCE MALÉ FORMACE DĚTI s názvem RŮŽOVÍ BLÁZNI. Děti rozproudily blok, jak se patří a vytančili si v šesti lidech 3. místo. Děti vystřídali junioři v HOBBY STRREET MALÉ FORMACE s choreografií FORGIVENESS, barevná smršť 10 ti juniorů získala 1. místo. Ve stejné disciplíně, ale v kategorii dospělé tančilo 12 tanečníků ve formaci POSLEDNÍ VLNA, formace obsadila1. místo.

Druhý blok nedělního dne odstartovala moderátorka Bára Guzdková ve 14:30 hodin. Celý blok se tančilo v rytmu DISCA a jako první na řadu přišla disciplína HOBBY DISCO FORMACE MINI s choreografií NEPOSLUŠNÉ ŠPAGETKY, náš nejmladší tým zaujal především svým vtipným tématem a umístil se na 3. místě. V další disciplíně HOBBY DISCO DĚTI MALÉ FORMACE se ukázala choreografie s názvem PAPOUŠČÍ ÚLET, jablonecká skupinka se umístila na 1. místě. Stejná disciplína jen v dospělé kategorii vytančila s formací A BIT OF JACKSON 1. místo, jak sám název napovídá, formace plná vzpomínek na Jacksona. Na řadu přišla také kategorie HOBBY DISCO FORMACE, tady si trenérky pohrály s tématem Mimoňů a obdrželi s choreografií NEPOSLUŠNÁ TOVÁRNA DOKTORA NEFARIA 2.místo a zároveň od poroty přeřazení do 2.ligy. 1. místo slavila také formace VÍTÁME VÁS V BATIKOVĚ, která v disciplíně DISCO SHOW II. LIGA zaujala velmi zajímavou choreografií. V HOBBY DISCO MALÉ FORMACE junioři nás čekalo opět krásné umístění, skupinka s názvem Be AB! získala 1. místo a od poroty také přeřazení do extraligy. Dospělácká choreografie RAYS OF LIGHT v DISCO DANCE MALÉ FORMACE EXTRALIGA oslovila porotu na tolik, že obsadila 1. místo. No a v neposlední řadě slavil zlatou pozici také náš OLDSCHOOL TEAM, který zpracoval hokejový zápas pod názvem ZÁPAS SEZÓNY.

Celý den uzavřel blok ART, kde se jako první ukázali naši kurzisté HOBBY ART MALÉ FORAMCE DOSPĚLÍ s názvem ON MY OWN a obsadili 1. místo. Další disciplínou byla CONTEMPORARY II. LIGA DĚTI s názvem PRO TEBE MAMINKO, kočky si vytančily pro sebe a své maminky 2. místo. Poslední zastoupení jsme měli v CONTEMPORARY II. LIGA JUNIOŘI s názvem SILENCE a i tato krásná a energická záležitost obsadila medailovou pozici, 2. místo.

Celému TAKTu děkuji za neobyčejný zážitek a budu se těšit na další soutěží Mistrovství Čech kam se všech 14 formací probojovalo.