LOGOARTSTUDIO

Kategorie modern/contemporary je již tradiční záležitostí TAKTu. Od prvopočátku se tanečníci věnují převážně MODERN choreografiím , většinou jako doplněk ke streetovým či diskovým formacím.

Mohli bychom to nazvat jako „únik“ k vyjadření pocitů či  chuť ke zdokonalení technických prvků.

V této disciplíně naši tanečníci patřili a doteď patří ke špici.

Účasníme se nejen tanečních soutěží ale i různých workshopů, kempů a soustředění a často u nás učí i externí lektoři ze špičky v ČR.

CO JE TO CONTEMPORARY?

Contemporary Dance – současný tanec, nebo též scénický tanec, kombinuje techniku baletu a moderních tanečních technik klasiků v tomto oboru – zakladatelky tohoto stylu Isadory Duncan, Marty Graham, José Limóna, Merce Cunninghama a jejich následovníků, kteří jejich odkaz dále rozvíjí.

Taneční styl contemporary podřizuje nejrůznější taneční techniky, taneční projev a osobnost tanečníka hlavní myšlence dané choreografie, vyjadřující buď určitý děj nebo náladu, danou imaginací interpreta, nebo hudebním tématem.

Technika contemporary respektuje přirozené linie těla, plynulost a přirozenost pohybu, vede tanečníka k práci s těžištěm, jeho posuny mimo osu při rotacích a skocích i při kontrolovaných pádech a převalech. Charakteristická je pro tento styl velká míra abstrakce v tanečních pohybech a celkový výraz.

Důležitá je technická všestrannost tanečníka, jeho obratnost, fyzické dispozice, na jejichž rozvoji pracuje, a hlavně schopnost vyjádřit náladu tance, vcítit se do hudby a také objevovat nové možnosti pohybu v tanci.

KDO NÁS UČÍ?

Abychom se vzdělávali tak mimo našich „takťáckých lektorů“ nás často navštěvují i ti externí:

DOMINIKA „DEE“ ČERVINKOVÁ, IVANKA HANNICHOVÁ, LINDA RANČÁKOVÁ, VERONIKA HANUŠOVÁ, BALETKY Z DIVADLA F.X. ŠALDY LIBEREC,…

ČEMU SE VĚNUJEME?

CONTEMPORARY choreografie stavěné na základech contemporary, jazz dance s přidáním baletních prvků,  vyjadřují určitý příběh, téma nebo pocit. Tradičně je tato disciplína naším fenoménem a sbíráme úspěchy na českých i mezinárodních soutěžích.

Jak začít tančit?

Chceš s námi začít tancovat a nevíš jak? Je to velmi jednoduché stačí jen přijít do naší taneční školy. Všechny informace se dozvíš buď na recepci nebo prostřednictvím emailu či telefonu. Po celý rok jsou otevřeny kurzy a zapojit se a přijít si zatancovat tak můžeš v průběhu celého roku, tak neváhej vezmi kamarádku nebo kamaráda a přijď mezi nás.

  • Věnovat se ti budou lektoři s mnoha zkušenostmi, kteří se stále vzdělávají a sami aktivně tančí.
  • Na recepci máš možnost si zakoupit malé občerstvení či kávu.
  • Pokud se ti u nás bude líbit, stačí na recepci (nebo na webu) vyplnit přihlášku a můžeš začít tancovat.

2 ZKUŠEBNÍ LEKCE JSOU VŽDY ZDARMA

Co s sebou?

S sebou ti stačí pouze pohodlné oblečení a  pití. Pití si také můžeš zakoupit i u nás.

Start typing and press Enter to search