LOGODISCOTEAM

Discotékové tancování bylo u zrodu taneční skupiny TAKT. Dříve ale pouze ve velkých formacích po 24 tanečnících. Po delší době se však stalo trendem soutěžit jako solista či tančit jako člen dua.

V současnosti je DISCO DANCE velmi vyspělý tanec, který se začal obohacovat různými technikami, proto je i v našem zájmu se zdokonalovat a učit se neustále jak baletním prvkům, tak např. dalším gymnastickým trikům, bez kterých už se v dnešní době DISCO neobejde.

Největší část tanečníků se věnuje soutěžním formacím, solům, duetům a malým skupinám, kde mimo jiné patříme ke špičce v ČR. Účasníme se nejen tanečních soutěží ale i různých workshopů, kempů a soustředění a často u nás učí i externí lektoři ze špičky v ČR.

 

CO JE TO DISCO DANCE?

Disco dance je energický, přesný a moderní tanec, při kterým je vyžadována dobrá fyzička, svalová kondice, rytmus a celková energie vložená do tance. Nejtypičtějšími pohyby pro tento styl jsou dynamické pohyby paží, které zdůrazňují pohyb těla, flexibilita těla, gymnastické prvky a jiné. V současné době je velice moderní mísit disco dance s tzv. vouge dance, což je prvek převzatý z funky stylů. Jedná se o dynamické pózy, postoje a pohyby, které používají modelky při fotografování a wackin dance, který je specifický točením rukou v loktech a v zápěstích, cat walk a jinými prvky.

Styl disco je také specifický svými kostýmy. Aby pohyby správně vynikly, je potřeba mít kostýmy přiléhavé k tělu, blýskavé, barevné a kreativní, zkrátka takové, aby podtrhly všechny potřebné detaily taneční sestavy.

KDO NÁS UČÍ?

Abychom se vzdělávali tak mimo našich „takťáckých lektorů“ nás často navštěvují i ti externí:

LUCIE DUCHOŇOVÁ, LÍDA FIŠROVÁ, TOMÁŠ HAAS,…

ČEMU SE VĚNUJEME?

Disco Show –  choreografie stavěné na základech disco dance, ale vyjadřují určitý příběh, téma nebo pocit. Tradičně je tato disciplína naším fenoménem a sbíráme úspěchy na českých i mezinárodních soutěžích.

Disco Dance – pro širokou veřejnost máme i kurzy disco dance dance pro začátečníky DISCO FOR KIDS (DO 10 LET), DISCO FOR FUN (11-14 LET)

Jak začít tančit?

Chceš s námi začít tancovat a nevíš jak? Je to velmi jednoduché stačí jen přijít do naší taneční školy. Všechny informace se dozvíš buď na recepci nebo prostřednictvím emailu či telefonu. Po celý rok jsou otevřeny kurzy a zapojit se a přijít si zatancovat tak můžeš v průběhu celého roku, tak neváhej vezmi kamarádku nebo kamaráda a přijď mezi nás.

  • Věnovat se ti budou lektoři s mnoha zkušenostmi, kteří se stále vzdělávají a sami aktivně tančí.
  • Na recepci máš možnost si zakoupit malé občerstvení či kávu.
  • Pokud se ti u nás bude líbit, stačí na recepci (nebo na webu) vyplnit přihlášku a můžeš začít tancovat.

2 ZKUŠEBNÍ LEKCE JSOU VŽDY ZDARMA

Co s sebou?

S sebou ti stačí pouze pohodlné oblečení, něco na přezutí a pití. Pití si taky můžeš zakoupit i u nás.

Start typing and press Enter to search