10 ZLATÝCH A 5 STŘÍBRNÝCH MÍST Z REGIONU CZECH DANCE MASTERS

 In Nezařazené

TAKT NA PRVNÍ FORMAČNÍ SOUTĚŽI VYTANČIL 10 ZLATÝCH A 5 STŘÍBRNÝCH MÍST.


Máme za sebou první letošní formační soutěž, na které startovalo 206 TAKŤÁCKÝCH tanečníků. Regionální kolo pořádala právě taneční skupina TAKT Liberec v Jablonci nad Nisou v městské sportovní hale v nedělí 9. 4. 2017.

Přes náročné přípravy samotné akce do ranních hodin, otevření haly již v 7 hodin ráno, celodenní maraton, až po sklízení akce do nočních hodin, to vše nakonec za ten stres a frmol stálo. Velké díky patří celému týmu, Honzovi Kopáčikovi za kompletní přípravu spotů a hudby, Niky Lukešové a Pavlu Bínovi za přípravu, naší OLDSCHOOL skupině za přípravu soutěže, Helče Hrubé a Marušce Bartoňové za občerstvení, panu Zelinkovi, Koudelkovi, Vackovi, Bartoňovi, Štěpánkovi a Votíkovi za ochranku a pokladnu, Zuzce Cihlářové, Petře Bilikové, Míše Třmínkové, Denče Sýkorové a Elišce Chvalkovské za startovné a ceremoniál, Petře Petrové za zdravotní službu, Martě Rozkovcové a Petru Faltusovi za odbavení hudby, a v neposlední řadě juniorkám Knorrové a Patáčové za úklid parketu.

Neděle byla dlouhá a tančilo se od samotného rána od 8:30 hodin až do 19 hodin. Všechny hlídací maminky spolu s trenéry dětičky nalíčily, oblékly a šlo se na plac. Výkony všech skupin byly opravdu výborné a proto napětí při vyhlašování bylo veliké.

Den byl rozložen do tří bloků. Ten první odstartoval blok ARTOVÝCH DISCIPLÍN. Jako první šla na řadu disciplína CONTEMPORARY II. LIGA JUNIOŘI s názvem SLIBY-CHYBY. O krásnou tématickou svatební záležitost se postarala Nikola Lukešová, která se zároveň zasloužila o opravdu zajímavou a nápaditou formace CONTEMPORARY II. LIGA DOSPĚLÍ s názvem „NĚKDY NESTAČÍ JEN CHTÍT“. Konec prvního bloku uzavřeli nejmladší členové Taktu, MINI kurzisté v disciplíně HOBBY SHOW DOSPĚLÍ S DĚTMI s názvem choreografie VESNIČKA TAKTAUTAKTÁÁÁ. Trenérky Petra Petrová a Katka Štěpánková jsou moc pyšný na své indiánské svěřence, že to na poprvé zvládli bez většího stresu a útěku z parketu J.

Druhý blok nedělního dne odstartoval moderátor Jakub Kotek ve 13 hodin. Celý blok se tančil v rytmu DISCA a jako první na řadu přišla disciplína DISCO SHOW II. LIGA DĚTI s choreografie NEPOSLUŠNÁ ÚRODA!. Banánová pecka oslovila porotu na tolik, že navrhla formaci na přeřazení do extraligy. Za úžasný nápad, synchron a originální prvky děkujeme trenérkám Nikole Lukešové a Šárce Pokorné. V další disciplíně HOBBY DISCO DĚTI se také navrhovalo přeřazení do 2. ligy, které velmi mile překvapilo lektorky Katku Štěpánkovou a Káju Prokopovou. Choreografie POTRHLÝ DEN PANA KLOBOUČNÍKA je barevná a bláznivá, plná zajíčků, růžové Alenky a potrhlého kloboučníka. Po dětských kategoriích přišla na řadu opět kategorie MINI, ty nejmladší z nejmladších v disciplíně HOBBY DISCO MINI vyrazily dech všem přítomným s choreografií KDYŽ SE SOPKA PROBUDÍ… Trenérky Denisa Sýkorová a Bára Sýkorová vsadily na originální téma a barevný kostým, který si užívají hlavně děti. Před třetí hodinou došlo na juniorskou kategorii a disciplínu DISCO DANCE II. LIGU JUNIOŘI, formace s názvem A.R.M.Y. D.R.I.L.L. měla neobyčejný úspěch. Po několika letech TAKT vyjel opět v této disciplíně a tématicky zpracovanou záležitost plnou vojenské dynamiky a efektu daly dohromady Nikola Lukešová a Kája Prokopová. Celý blok uzavřela skupinka nejstarších v disciplíně HVK 2 DISCO DOSPĚLÍ s choreografií UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU. Tady se kolektiv OLDSCHOOL týmu vyřádil na školním tématu a celý rok se baví a tančí jen tak pro zábavu, trenérky Katka Štěpánková a Petra Petrová jsou naprosto nadšené z nasazení celé skupinky.

Třetí a poslední blok začal v 16 hodin a tentokrát ve stylu STREET DANCE. Jako první disciplínou byla IDO HIP HOP EXTRALIGA JUNIOŘI s názvem M.E.. Nabušená záležitost rozproudila blok jak se patří a za to děkujeme trenéru Honzovi Kopáčikovi. Juniory vystřídali dospěláci v IDO HIP HOP EXTRALIZE DOSPĚLÍ s choreografií TEMPLE. Opět energická a efektní choreografie, autorem je opět Honza Kopáčik. Po extralize přišli na řadu začátečníci v HOBBY STREET MALÝCH FORMACÍCH JUNIOŘI, kde měl TAKT zastoupení s choreografií 24K MAGIC, opět hodně barevná choreografie patří trenérovi Honzovi Kopáčikovi a Tereze Hrubé. Juniory střídají zkušenější dospěláci opět pod vedením Honzi Kopáčika v disciplíně HOBBY STREET MALÉ FORMACE DOSPĚLÍ s krásnou choreografií HOLUBÍ CREW. Jediná dětská streetová záležitost patří také trenérovi Honzovi Kopáčikovi a jeho spolutrenérce Lucce Konopíkové. Disciplína STREET SHOW II. LIGA DĚTI s choreografie GHOSTBUSTERS potěšila především fanoušky filmu Krotitelé duchů. Naprosté pecky přišly na konec celého dne a to v disciplíně STREET SHOW EXTRALIGA DOSPĚLÍ s názvem choreografie DEFEND THE WALL, kde trenér Honza Kopáčik tancem vyjádřil jak bránit zeď a zároveň ve stejné disciplíně v juniorské kategorii postavil formaci MADE OF STEEL, která byla neuvěřitelnou stříbrnou tečkou na konec.

Celému TAKTu děkuji za neobyčejný zážitek a budu se těšit na další soutěží Mistrovství Čech kam se všech 15 formací probojovalo.

Všechny formace těchto soutěžních složek i nesoutěžních týmů můžete vidět na 23. show taneční skupiny TAKT Liberec, která se koná 4.6. v DK Liberec od 17hod. Tímto Vás zveme a nezapomeňte, že tanec je v každém z nás.

VÝSLEDKY

CONTEMPORARY – II. LIGA – JUNIOŘI SLIBY-CHYBY – 2. místo

CONTEMPORARY – II. LIGA – DOSPĚLÍ „NĚKDY NESTAČÍ JEN CHTÍT“ – 1. místo

HOBBY SHOW DOSPĚLÍ S DĚTMI VESNIČKA TAKTAUTAKTÁÁÁ – 1. místo

DISCO SHOW – II. LIGA – DĚTI – NEPOSLUŠNÁ ÚRODA! – 1. místo

HOBBY DISCO – DĚTI – POTRHLÝ DEN PANA KLOBOUČNÍKA – 1. místo

HOBBY DISCO MINI – MINI – KDYŽ SE SOPKA PROBUDÍ… – 2. místo

DISCO DANCE – II. LIGA – JUNIOŘI – A.R.M.Y. D.R.I.L.L. – 1. místo

HVK 2 – Disco DOSPĚLÍ – UNIVERZITA TŘETÍHO VĚKU – 1. místo

IDO HIP HOP – EXTRALIGA – JUNIOŘI – M.E. – 1. místo

IDO HIP HOP – EXTRALIGA – DOSPĚLÍ – TEMPLE – 2. místo

HOBBY STREET – MALÉ FORMACE JUNIOŘI – 24K MAGIC – 2. místo

HOBBY STREET – MALÉ FORMACE DOSPĚLÍ – HOLUBÍ CREW – 1. místo

STREET SHOW – II. LIGA – DĚTI – GHOSTBUSTERS – 2. místo

STREET SHOW – EXTRALIGA – DOSPĚLÍ – DEFEND THE WALL – 1. místo

STREET SHOW – EXTRALIGA – JUNIOŘI – MADE OF STEEL – 1. místo

 

Start typing and press Enter to search