10 ZLATÝCH UMÍSTĚNÍ Z REGIONU CZECH DANCE MASTERS INSPORTLINE

 In Nezařazené, NOVINKY A REPORTY

TAKT NA PRVNÍ FORMAČNÍ SOUTĚŽI VYTANČIL 10 ZLATÝCH, 4 STŘÍBRNÉ, 2 BRONZOVÉ A 1 BRAMBOROVOU MEDAILI.

Máme za sebou první letošní formační soutěž, na které startovalo 251 TAKŤÁCKÝCH tanečníků. Regionální kolo pořádala právě taneční skupina TAKT Liberec v Jablonci nad Nisou v městské sportovní hale v nedělí 31. 3. 2019.

Přes náročné přípravy samotné akce do ranních hodin, časový posun, otevření haly již v 7 hodin ráno, celodenní maraton, až po sklízení akce do nočních hodin, to vše nakonec za ten stres a frmol stálo. Velké díky patří celému týmu, Honzovi Kopáčikovi za kompletní přípravu spotů a hudby, Niky Lukešové a naší OLDSCHOOL skupině za přípravu soutěže, Helče Hrubé, Gabče Malinské a Janě Zeronikové za občerstvení, panu Hybnerovi, Koudelkovi, Malinskému, Štěpánkovi za ochranku, panu Vackovi a paní Zerákové za pokladnu, Zuzce Peškové za startovné, mamče Koudelkové a Hybnerové za hrací koutek, Aničce Šťastné, Sáře Teichmannové, Anežce Knorrové, Lucce Kroupové za ceremoniál a úklid parketu, Petře Petrové a Pavle Zelinkové za zdravotní službu, Lucce Konopíkové, Zuzce Bočkové a Vojtovi Rutkovskému za odbavení hudby, a v neposlední řadě za spouštění spotů Matějovi Kroupovi.

Neděle byla dlouhá a tančilo se od samotného rána od 8:30 hodin až do 20 hodin. Všechny hlídací maminky spolu s trenéry dětičky nalíčily, oblékly a šlo se na plac. Výkony všech skupin byly opravdu úchvatné, a proto napětí při vyhlašování bylo veliké.

Den byl rozložen do tří bloků. Ten první odstartoval blok STREETU. Jako první disciplínou byla HOBBY STREET DANCE MALÉ FORMACE DĚTI s názvem …FEELS GOOD. Děti rozproudily blok jak se patří a za to děkujeme trenéru Honzovi Kopáčikovi, Sáře Teichmanové, Aničce Šťastné a Terce Hrubé, vytančili se 1. místo. Děti vystřídali junioři v HOBBY STRREET FORMACE s choreografií ROLLY, ROLLY. Opět energická a efektní choreografie, autorem je Honza Kopáčik, Zuzka Bočková a Vojta Rutkovský, obsadili 4. místo. Po hobby přišla na řadu extraliga ve STREET DANCE EXTRALIGA MALÉ FORMACE, kde měl TAKT zastoupení s choreografií SUNSHINE, elitní juniorská choreografie patří trenérovi Honzovi Kopáčikovi, vytančila si 1. místo. K elitní skupince se přidalo další osazenstvo do disciplíny STREET DANCE EXTRALIGA FORMACE a s choreografií 16BILLS/1SURVIVOR získali 1. místo, k tomuto umístění je dotlačil lektor Honza Kopáčik a Lucka Konopíková. Další pecka přišla na konec celého bloku, a to v disciplíně STREET DANCE EXTRALIGA DOSPĚLÍ s názvem choreografie MISFITS, trenér Honza Kopáčik a Lucka Konopíková dovedli svůj tým k 1. místu.

Druhý blok nedělního dne odstartoval moderátor Jakub Kotek ve 13:30 hodin. Celý blok se tančilo v rytmu DISCA a jako první na řadu přišla disciplína HOBBY DISCO FORMACE DOSPĚLÍ s choreografií KOKOSKY NA SNĚHU, pod vedením Petry Petrové a Niky Lukešové se umístily na 1. místě. V další disciplíně HOBBY DISCO DĚTI se ukázala choreografie Petry Petrové a Lucky Králové s názvem NOČNÍ ŠICHTA, umístila se na 1. místě. Stejná disciplína jen v juniorské kategorii vytančila s formací KUKY ON TSUNAMI 1. místo pod vedením Petry Petrové a Lucky Kroupové. Na řadu přišla také kategorie MINI, ty nejmladší z nejmladších v disciplíně HOBBY DISCO vyrazily dech všem přítomným s choreografií NA KRUHÁČI. Trenérky Sandra Popovičová, Aneta Řezáčová, Sára Straková, Niky Lukešová vsadily na originální téma a barevný kostým, vytančili si 1. místo. V DISCO SHOW II. LIGA se tančilo pod vedením Báry a Deny Sýkorových, s nejoriginálnějším tématem a názvem A VEN VŠI!!!, umístili se na krásném 2. místě. Děti na chvilku vystřídali dospělačky pod vedením Petry Petrové v disciplíně HOBBY DISCO MALÉ FORMACE, které se svou ladies sestavičkou LADIES FIRST získali návrh na přeřazení do extraligy a vytančili si 2. místo. Dětská záležitost TAKTÍ SLEPIČÁRNA s originálním tématem v disciplíně DISCO SHOW FORMACE EXTRALIGA oslovila porotu na tolik, že obsadila 1. místo. Za úžasný nápad, synchron a originální prvky děkujeme trenérkám Šárce Pokorné a Adéle Lazurové. V další disciplíně DISCO DANCE JUNIOŘI se bojovalo s velmi nabušenou formací OFF WHITE. Krásné 2. místo si zasloužili nejen tanečníci, ale také jejich lektoři Honza Kopáčik a Šárka Pokorná. Celý blok uzavřela skupinka kurzistů se svými lektory Terkou Pidaničovou a Zuzkou Baudysovou v disciplíně DANCE MIX, miňátka s formací PIPI DLOUHÉ PUNČOCHY obsadili 3. místo.

Celý den uzavřel blok ART, kde se jako první ukázali naši kurzisté pod vedením Kačky Strakošové a Kristýny Buriánkové v HOBBY ART FORAMCE DĚTI s názvem MILION DREAMS a k velkému překvapení dostali návrh na přeřazení do 2. ligy. Se samými jedničkami obsadili 1. místo. Další disciplínou byla CONTEMPORARY II. LIGA JUNIOŘI s názvem SURVIVOR, 2. místo. O krásné téma se postaral Petr Faltus, Kristýny Buriánková a Kačka Stakošová, kteří se zároveň zasloužili o opravdu zajímavou a nápaditou formace CONTEMPORARY II. LIGA DOSPĚLÍ s názvem MAD WORLD a obsadili 3. místo.

Celému TAKTu děkuji za neobyčejný zážitek a budu se těšit na další soutěží Mistrovství Čech kam se všech 17 formací probojovalo.

Všechny formace těchto soutěžních složek i nesoutěžních týmů můžete vidět na 25. show taneční skupiny TAKT Liberec, která se koná 9.6. v DK Liberec od 17hod. Tímto Vás zveme a nezapomeňte, že tanec je v každém z nás.

 

Start typing and press Enter to search