12 ZLATÝCH A 2 STŘÍBRNÁ MÍSTA Z REGIONU CZECH DANCE MASTERS

 In Nezařazené

TAKT NA PRVNÍ FORMAČNÍ SOUTĚŽI VYTANČIL 12 ZLATÝCH A 2 STŘÍBRNÁ MÍSTA.

Máme za sebou první letošní formační soutěž, na kterou odjelo 180 TAKŤÁCKÝCH tanečníků. Regionální kolo se konalo v Mostě v neděli 20.3.

První dva autobusy plné dětí a juniorů odjeli v 6 hodin ráno. Po příchodu do haly si děti vyzkoušely své prostorové zkoušky, maminky v rekordním čase sestavily rekvizity a spolu s trenéry je nalíčily, oblékly a šlo se na plac.

Den byl rozložen do tří bloků. Ten první odstartovala kategorie mini a dětí. Před obědem nás čekal první vstup IDO HIP HOP EXTRALIGA s názvem OM, OM, OMG!. O suprový start, energickou a namakanou choreografii se zasloužili nejen tanečníci, ale především trenér Honza Kopáčik. Další opravdu povedená formace HOBBY DISCO MINI s názvem KDYŽ SE MĚSÍC ROZZÁŘÍ, překvapila porotu natolik, že je ze začátečnické disciplíny přeřadili rovnou do extraligy. Děti s tématem pyžamové párty zaplnily parket svými postýlkami a polštářky. Za velký úspěch a výhru se samými jedničkami děkujeme sesterskému duetu Denče a Barče Sýkorovým. Třetí překrásně barevná show přišla s kategorií HOBBY DISCO, kde si trenérka Nikola Lukešová se svou asistentkou Kájou Prokopovou dala práci s nápaditou choreografií s názvem NAROZENINOVÉ PŘEKVAPENÍ. Dort, dárečky, svíčky a především výkon tanečnic, to vše okouzlilo porotu natolik, že jí posunula do II. LIGY. Čtvrtá dětská formace uzavřela první blok, DISCO SHOW EXTRALIGA a naše choreografie „A ŠUP DO PLAVEK“ pod vedením Nikoly Lukešové a Šárky Pokorné oslnila porotu svou originální show plnou tance, kruhů, vějířů a obrovitánského krému, kulisa nemalých rozměrů dotvořila celkový dojem.

Druhý blok byl plný juniorských a dospěláckých kategorií. Jako první přišla na řadu ART EXTRALIGA. Petr Faltus a Nikola Lukešová nám připravili opět nezapomenutelný zážitek z formace ART OF BODIES. Pochvalu a velký respekt si zaslouží naše seniorská složka, která s radostí ukázala, že tanec prostě baví. Choreografky Petra Petrová a Katka Štěpánková se pokusily představit velmi známý film, podle kterého se také jmenuje choreografie PROBUDÍM SE VČERA zařazená v disciplíně HOBBY DISCO dospělí.Další disciplína byla HOBBY DISCO junioři s choreografií RODEO CHICKS. Tanečnice zaplnily parket, dynamickým výkonem zvedaly diváky ze židle a porota jejím trenérkám Nikole Lukešové a Káje Prokopové doporučila kategorii ve II. LIZE. Divoký západ v moderním pojetí je zkrátka pořád in. Velmi efektní disciplínou je FREESTYLE POM DANCE, kterou má v juniorském týmu na starosti Bára Fenková a Denča Sýkorová. Tanečnice ukázaly efekty s pompony v choreografii TAKT CHEER. Disko kategorie vystřídal street a junioři to rozjeli v disciplíně HOBBY STREET s choreografií (D)ŽUS!. O super zážitek se postarala Kristýna Pavlatová a Honza Kopáčik. Jedna formace střídá druhou a naši junioři v disciplíně IDO HIP HOP opět předvedli neuvěřitelně emotivní a energický nářez. Choreograf Honza Kopáčik je právem pyšný na své tanečnice v choreografii CAKED UP. Tato formace byla super tečkou za koncem druhého bloku.

Na svůj výkon čekala formace v disciplíně STREET SHOW II. LIGA s názvem STEEPLECHASE téměř celý den a museli svou neobyčejně nápaditou choreografii zajet hned dvakrát, pro nepřítomnost jednoho z porotců. Choreografové Petr Faltus a Honza Kopáčik vytvořili tématickou show z dostihového prostředí a ukázali moderní pojetí této kategorie. Druhou ligu vystřídal STREET SHOW. Honza Kopáčik, který se zasloužil tělem i duší o překrásnou show, stylový tanec a image celé formace z indiánského prostředí pod názvem TRIBES, si nadělil, díky svým tanečníkům, překrásný zážitek ke svým narozeninám. FREESTYLE POM DANCE tentokrát v dospělé kategorii nadchl publikum svými efekty s pompony, tanečnice udělaly radost své trenérce Petře Beníškové v jejich formaci TAKT CHEERLEADERS. Třetí blok juniorských a dospělých formací utekl jako voda a tečku za celým dnem udělala disciplína STREET SHOW pod vedením Honzy Kopáčika. Jak ožívají sochy předvedly tanečnice ve formaci BRING ME TO LIFE.

Za sebe bych ráda poděkovala celému takťáckému týmu, lektorům, tanečníkům, rodičům, pomocníkům, prostě všem co žijí pro naší druhou rodinu, pro TAKT. A v neposlední řadě jsem pyšná na týmového ducha, a podporu a potlesk pro soupeře. Čeká nás ještě hodně práce, postup na Mistrovství Čech jsme si vytančili, ale konkurence je veliká.

Všechny formace těchto soutěžních složek i nesoutěžních týmů můžete vidět na 22. show taneční skupiny TAKT Liberec, která se koná 3.4. v DK Liberec od 17hod. Tímto Vás zveme a nezapomeňte, že tanec je v každém z nás.

 

VÝSLEDKY

Hip hop Děti – OM, OM, OMG! – 1. místo

Hobby Disco Mini – KDYŽ SE MĚSÍC ROZZÁŘÍ – 1. místo

Hobby Disco Děti – NAROZENINOVÉ PŘEKVAPENÍ – 1. místo

Disco Show Děti Extraliga – „A ŠUP DO PLAVEK“ – 1. místo

Modert Dospělí – ART OF BODIES – 1. místo

Hobby Disco Dospělí – PROBUDÍM SE VČERA – 2. místo

Hobby Disco Junioři – RODEO CHICKS – 1. místo

Cheerleaders Dospělí – TAKT CHEER – 1. místo

Hobby Street Dance Junioři – (D)ŽUS! – 1. místo

Hip Hop Junioři Extraliga – CAKED UP – 1. místo

Street Show Dospělí 2.liga – STEEPLECHASE – 1. místo

Street Show Dospelí Extraliga – TRIBES – 2. místo

Cheerleaders Dospělí – TAKT CHEERLEADERS – 1. místo

Street Show Junioři Extraliga – BRING ME TO LIFE – 1. místo

Start typing and press Enter to search