JSME VÍCEMISTŘI SVĚTA IDO STREET DANCE SHOW!!!

 In Nezařazené

Letošní Mistrovství světa v disciplínách street-show a o Světový pohár disco dance se konal v Ústí nad Labem a celé mistrovství neslo název „DANCESHOCK 2017“.  Čtyři dny na zimním stadionu byly neobyčejnou podívanou na profesionální úrovni.

Taneční skupina TAKT Liberec reprezentovala Českou republiku hned v několika disciplínách a věkových kategoriích. Nominaci získala z předchozích výsledků MČR.

Ve čtvrtek 21. 9. v ranních hodinách startovalo duo juniorek Řezáčová Aneta s Volfovou Toničkou v disciplíně Disco Dance. Holky skončily na 32. místě z 59ti nominovaných. Po několika hodinách čekalo semifinále na Verču Zelinkovou v disciplíně Street a Disco Show sólo děti. Verča se svým choreografem Honzou Kopáčikem získala 10. místo z 18ti zúčastněných. Jediným mužským zastoupením v týmu byl Michal Vacek, který hned první den ve finále obsadil 6. místo v disciplíně Disco Dance junior. Po celodenním čekání se dostalo na choreografii NEPOSLUŠNÁ ÚRODA, kde v disciplíně Street a Disco Show děti, tančilo 23tanečnic (Brandová, Brožková, Čejchanová, Chlumová, Chrastecká, Chvalinová, Dalecká, Dušánková, Hartmanová, Hlubučková, Housová, Javůrková, Kapitánová, Klesalová, Knapová, Koudelková, Kříčková, Lukešová, Plechatá, Vacková, Vopravilová, Zelinková, Zvárová). Už finále bylo odměnou pro lektorky Nikolu Lukešovou a Šárku Pokornou. Při vyhlašování pak padaly slzy nejen u nich, ale také u samotných tanečnic a rodičů, když moderátor vyřknul ono 2. místo, které obsadil Takt právě s touto choreografií. Odměna za roční dřinu je přenádherná a cesta zpět do Liberce byla opravdu moc veselá, zpíval s námi i pan řidič.

V pátek 22. 9. se v ranních hodinách připravila na své kolo Jandejsková Bára a Řezáčová Aneta. Obě se umístily na 60. místě ze 123 tanečnic v disciplíně sólo Disco Dance junior.

V sobotu 23. 9. se do Ústí vrátil Michal Vacek, tentokrát se Street a Disco Dance sólo junior muži. Z osmi soupeřů se umístil na 7. místě.

Poslední den v neděli 24. 9. se na Mistrovství vydala trenérka Nikola Lukešová a Bára Sýkorová se svými svěřenkyněmi Pivoňkovou Terkou a Hartmanovou Elou. Obě tančili v disciplíně Disco Dance sólo děti a získaly 53. místo ze 72 nominovaných.

Loňskou sezónu se Taktu opravdu dařilo a já bych za to chtěla poděkovat celému lektorskému týmu, takťáckým dětičkám a jejich rodičům. Bez vás bychom neměli tolik zážitků, kamarádů a vzpomínek.

 

 

Start typing and press Enter to search