MISTROVSTVÍ ČECH V ART A DISCO DISCIPLÍNÁCH

 In NOVINKY A REPORTY

Další soutěží v postupové tour CDM bylo Mistrovství Čech v Art a Disco disciplínách. 184 tanečníků jelo bojovat o postup na MČR do Chomutova.

V sobotu se tančilo v komorním artovém stylu. Vyhlašování bylo dojemné a velmi emotivní. Tleskáme lektorům Kristýnce Buriánkové, Kačce Strakošové a Petru Faltusovi za obě letošní formace. Krásně zatančená choreografie juniorů v disciplíně CONTEMPORARY II. LIGA s názvem SURVIVOR obsadila 2. místo. A dospělá formace s v úžasné atmosféře obsadila 4. místo v disciplíně CONTEMPORARY II. LIGA s názvem MAD WORLD.

V neděli v 5hodin ráno vyjeli do boje ti nejmenší diskaři a těšili se z krásných výkonů. Jako první nás čekala disciplína HOBBY DISCO MINI a choreografie s názvem NA KRUHÁČI. Trenérky Sandra Popovičová, Nikola Lukešová, Sára Straková a Anetka Řezáčová byly moc spokojené s výkonem malých tanečnic, které jim vytančili 1. místo. V disciplíně HOBBY DISCO DĚTI se ukázala choreografie NOČNÍ ŠICHTA. I tady se slavilo krásné 4. místo a trenérky Petra Petrová a Lucka Králová zářili z výkonu dětí.

Po nejmenších přišla na řadu skupinka zkušenějších tanečnic. Nejprve DISCO SHOW II. LIGA, kde startovala choreografie A VEN VŠI!!!. Ze samotného semifinále se probojovali do finále, kde se umístili na 1. místě. Trenérky Deny a Bára Sýkorovi za svou velmi originální choreografii přebíraly pohár JOKER, který dostaly od poroty. Zároveň bylo celé finále povýšeno do extraligy. DISCO SHOW EXTRALIGA měla také zastoupení s formací TAKTÍ SLEPIČÁRNA. Trenérky Šárka Pokorná a Adéla Lazurová se spolu s tanečnicemi těšily ze 3. místa.

Druhý nedělního blok patřil juniorské kategorii. Junioři z Jablonce v disciplíně HOBBY DISCO s choreografií KUKY ON TSUNAMI skákali štěstím při vyhlašování, vytančili si 1. místo. Jejich trenérkami jsou Petra Petrová a Lucka Kroupová. Opět porota usoudila, že jejich formace patří do 2. ligy a navrhla jejich přeřazení. Začátečníky vystřídala skupina zkušenějších juniorů, kteří v DISCO DANCE EXTRALIZE získali s choreografií OFF WHITE nádherné 3. místo. Šárka Pokorná a Honza Kopáčik jsou autory této originální choreografie.

Do třetího bloku nastoupila dospělá kategorie a senioři. Holky v DISCO DANCE EXTRALIZE MALÉ FORMACE získaly krásné a nečekané 2. místo za formaci LADIES FIRST. Zářivý úsměv z výkonu a umístění měly také jejich trenérky Petra Beníšková a Niky Lukešová. Oldschool Team uzavřel celý náš soutěžní víkend choreografií KOKOSKY NA SNĚHU. V disciplíně byli sami, ale i tak jeli na plný plyn a vytančili si tak v čele strenérkami Petrou Petrovou a Niky Lukešovou 1. místo. Všichni tanečníci se nominovali na MČR.

Start typing and press Enter to search