MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V ART A DISCO DISCIPLÍNÁCH

 In NOVINKY A REPORTY

Poslední letošní soutěží v postupové tour CDM bylo Mistrovství České Republiky v Art a Disco disciplínách. 187 tanečníků jelo bojovat o nejvyšší místa do Prahy na Výstaviště Holešovice 24. 5. – 26. 5.

V pátek se vydali na svou cestu „artaři“. V disciplíně CONTEMPORARY II. LIGA soutěžili junioři a dospělí pod vedením Kristýny Buriánkové a Petra Faltuse. S choreografií SURVIVOR se junioři umístili na 7. místě. Dospělá kategorie s formací MAD WORLD si vytančili 7. místo.

Sobotu jako první odstartovala naše nejmladší skupinka mini dětiček. V disciplíně HOBBY DISCO MINI s formací NA KRUHÁČI obsadili 2. místo.  Pyšné jsou jejich trenérky Niky Lukešová, Sára Straková, Sandra Popovičová a Aneta Řezáčová. Dalším velkým zážitkem bylo finále jabloneckých dětiček v disciplíně HOBBY DISCO SHOW, kam se pod vedením Petry Petrové a Lucky Králové probojovala formace NOČNÍ ŠICHTA a získala nádherné 3. místo. Odvážné duo Lucka Králová a Michal Vcek postavili pod vedením Petry Petrové své STREET A DISCO SHOW DUO. Výkon a název BON APPÉTIT je dostal do finále, kde utržili krásné 6. místo.

Neděle byla pro takťáky nejdelší a nejpočetnější. EXTRALIGOVÉ disciplíny byly opravdu „našlapané“ a finále velmi vyrovnaná. První vyhlášení čekalo na nás OLDSCHOOL TEAM a jejich choreografii KOKOSKY NA SNĚHU, s trenérkami Petrou Petrovou a Niky Lukešovou si užívali 1. místo. Hned dvě formace se potkali v disciplíně DISCO SHOW DĚTI a obě postoupili do finále. Překvapením pak bylo samotné vyhlášení kde s malým bodovým rozdílem zůstaly formace hned za sebou. Trenérkami choreografie TAKTÍ SLEPIČÁRNA jsou Šárka Pokorná a Adéla Lazurová, holky dovedly svůj tým ke 3. místu. Na 4. místě se umístila choreografie A VEN VŠI!!!, která byla přeřazena z II. Ligy do Extraligy, pod sesterským vedením Báry a Deny Sýkorových. V čistém DISCO DANCE se utkali junioři s formací OFF WHITE a pod vedením Honzi Kopáčika a Šárky Pokorné si vytančili finálové 6. místo. I jablonečtí junioři měli letos velký úspěch, po přeřazení z hobby do  disciplíny DISCO DANCE II. LIGA obsadili 12. místo, k tomuto posunu je dovedla Petra Petrová a Lucka Kroupová. Posledním finále byla MALÁ FORMACE DISCO DANCE dospělá kategorie, která obsadila 4. místo, o tuto čistě ženskou formaci se postarala Petra Beníšková a Niky Lukešová.

 

Start typing and press Enter to search