Vícemistři Evropského šampionátu 2008

 In NOVINKY A REPORTY
Taneční soutěž Emco Dance Life Tour Diskodrom 2008 probíhala od pátku do neděle. Konalo se zde mistrovství České republiky, Evropy a světa v diskotékových a streetových disciplínách. Letos soutěž zaznamenala rekordní účast tanečníků z celé Evropy. Bohužel díky tomu se v sobotu soutěž protáhla až do brzkého rána.
Ke stažení všechny fotografie.
Navzdory třicetistupňovým vedrům a vydýchanému vzduchu v hale podávali tanečníci vynikající výkony. Takt Liberec přijel již v pátek s choreografiemi „Alcatraz“, „Pojďte si k nám natankovat“ a „A je to“ – dětská věková kategorie. Prvním překvapením byl postup Alcatrazu do finále mistrovství České republiky ve street dance show. Oproti tomu velkým zklamáním vyřazení choreografie „Pojďte si k nám natankovat“, která na předešlých soutěžích Alcatraz porážela.
Naši nejmenší získali 5. místo s formací „A je to“.
V sobotu přijel tým disco dance v čele s Denisou Sýkorovou a Honzou Kopačíkem, kteří získali 26. místo z 66 duet na mistrovství Evropy 2008.
Velká formace disco dance se umístila na 14. – 15. místě.
V neděli se konalo mistrovství Evropy ve street dance show, divácky nejoblíbenější disciplína. Třetí den na soutěži, horko a dlouhé čekání na svou kategorii velmi unavovalo. Bylo obtížné vyhecovat tanečníky, aby na placu dali do výrazu a výkonu to nejlepší. Nejdříve šly na parket děti a to s choreografií „Christmas Time“. Postoupily do finále a to na ně čekalo už třetí vystoupení stejné formace. Jejich výkon a nápaditá choreografie přinesla úspěch v podobě 3. místa na mistrovství Evropy 2008. Hned se v celém týmu zvedla nálada. Holky Martina Rozkovcová a Petra Beníšková získaly 12. místo v disco dance duo na mistrovství Evropy 2008. Disco dance malá skupina se umístila na 12.-15. místě.
Zlatý hřeb programu je každým rokem street dance show velké skupiny dospělých. Letos poprvé neuváděl moderátor při nástupu taneční formace zemi a název skupiny, což významě ovlivnilo postup skupin do finále. Ze sedmi postupujících se ve finále ukázalo 5 českých. Naše choreografie „Air Errors“ se umístila na skvělém 2. místě na mistrovství Evropy 2008.

Start typing and press Enter to search