7 ZLATÝCH, 4 STŘÍBRNÉ, 2 BRONZOVÉ A 2 BRAMBOROVÉ POZICE Z REGIONU CZECH DANCE MASTERS

 In NOVINKY A REPORTY

TAKT NA PRVNÍ FORMAČNÍ SOUTĚŽI VYTANČIL 13 MEDAILOVÝCH UMÍSTĚNÍ.

Máme za sebou první letošní formační soutěž, na které startovalo 192 TAKŤÁCKÝCH tanečníků z Liberce a 45 z Jablonce nad Nisou. Regionální kolo se konalo v Mostě ve sportovní hale v sobotu 24. 3. 2018.

Sobota byla dlouhá a tančilo se od samotného rána od 9:00 hodin až do 20:00 hodin. Všechny hlídací maminky spolu s trenéry dětičky nalíčily, oblékly a šlo se na plac. Výkony všech skupin byly opravdu skvělé, a proto napětí při vyhlašování bylo veliké.

Den byl rozložen do tří bloků. Ten první odstartoval blok MINI a DĚTSKÉ KATEGORIE. Jako první šla na řadu disciplína HOBBY DISCO MINI s názvem NAŠE MÁMA ANNA eS. O choreografii plnou malých ananásků se postarala Nikola Lukešová, Katka Štěpánková, Adéla Lazurová a Sára Straková. Malé tanečnice si převzaly medaile za 2. místo. Po těch nejmenších jsme se podívali na HOBBY DISCO DĚTI, tady se trenérky Petra Petrová a Lucka Kroupová vyřádily s tématem plným čokolády a daly mu název ČOKOLÁDOVÉ ŠÍLENSTVÍ. Tato skupinka začínajících dětiček obdržela 2. místo. O třídu výš v disciplíně DISCO SHOW II. LIGA startovala choreografie JAK SE ZBAVIT MOLŮ. Vtipné a energické zpracování choreografek Denisy Sýkorové a Báry Sýkorové. Ve velmi vyrovnané konkurenci získala choreografie 3. místo. DISCO SHOW EXTRALIGA měla také své takťácké obsazení s formací ZLODĚJI PONOŽEK. Zde Niky Lukešová a Šárka Pokorná zpracovaly velmi známou pohádku o lichožroutech. Formace obdržela 1. místo. Poslední dětskou disciplínou kde měl Takt své svěřence, byla disciplína HOBBY STREET a formace s názvem DOLE V DOLE. Velmi pěkně zpracovaná choreografie o hornících obdržela od poroty 4. místo. Zasloužila se o ni trenérka Karolína Zoulová a Tereza Hrubá.

Druhý blok sobotního dne odstartoval moderátor František Bodnár ve 14 hodin. Celý blok jsme se těšili z výkonů JUNIORSKÉ KATEGORIE a jako první na řadu přišla disciplína CONTEMPORARY II. LIGA s choreografie VIRTUÁLNÍ REALITA. Krásně zpracovaná choreografie a procítěný výkon přinesl trenérce Niky Lukešové a jejím tanečníkům 1. místo.

V disciplíně HOBBY DISCO vystoupili začínající tanečníci. Velmi povedená choreografie SURROUNDED BY GIRLS od Petry Petrové a Lucky Kroupové získala 1. místo. Začátečníky vystřídali ti nejzkušenější a v DISCO DANCE EXTRALIGA získala choreografie GIRLS WITHOUT LOVE nádherné 2. místo. Za úžasný synchron a originální prvky děkujeme trenérkám Nikole Lukešové a Káje Prokopové. V další disciplíně IDO HIP HOP zazářily juniorky s formací BE YOURSELF a přinesly tak trenérovi Honzovi Kopáčikovi a Lucce Konopíkové metu nejvyšší, za nabušenou jízdu získaly 1. místo. Zastoupení jsme měli také v HOBBY STREET, kde začátečníci streetových technik ukázali, že i tady mají své místo. Spolu s trenéry Honzou Kopáčikem a Zuzkou Bočkovou se těšili ze 4. místa za choreografii BUM BUM TAM TAM. Pomyslná elitní skupinka juniorů startovala také ve STREET DANCE EXTRALIGA MALÉ FORMACE pod vedením Honzi Kopáčika a Lucky Konopíkové, i tady choreografie SHAKE YOUR BODY získala cenné kovy za 2. místo.

Třetí a poslední blok začal v 18 hodin a tentokrát se tančilo v KATEGORII DOSPĚLÝCH. Jako první disciplínou byla CONTEMPORARY II. LIGA s názvem NENÍ TO DIVNÝ, JEN JINÝ a Niky Lukešová jako trenérka a tanečnice získala za tuto velmi nápaditou choreografii 1. místo a návrh o zařazení do extraligy. Do HOBBY DISCO MALÉ FORMACE byla zařazena sestava WOMEN´S PLEASURE a po shlédnutí porotou obdržela nejen 1. místo, ale také návrh na přeřazení do extraligy. Za tuto práci děkujeme Káje Prokopové. Také náš oldschool team se jako každoročně vydal do boje a s tématem pekařským s názvem PEČEME S LÁSKOU … PODJEŠTĚDSKÁ S.R.O. získali 1. místo, velmi pyšné na jejich výkon jsou trenérky Petra Petrová a Katka Štěpánková. Energická a efektní choreografie z elitních tanečníků v disciplíně STREET DANCE EXTRALIGA MALÉ FORMACE také zářila, autorem Jsou tanečníci a trenéři Honza Kopáčik a Lucka Konopíková. Choreografii dali název MASHUP a získali za ní 3. místo. Oba dva choreografové měli na starosti také poslední jízdu tohoto dne, IDO HIP HOP a taneční pecka s názvem PARTICULAS získala 1. místo.

Celému TAKTu děkuji za neobyčejný zážitek a budu se těšit na další soutěží Mistrovství Čech, kam se všech 16 formací probojovalo.

Všechny formace těchto soutěžních složek i nesoutěžních týmů můžete vidět na 24. show taneční skupiny TAKT Liberec, která se koná 10. 6. v DK Liberec od 17hod. Tímto Vás zveme a nezapomeňte, že tanec je v každém z nás.

Start typing and press Enter to search