Dance World 2009 (ME a MS SD formace a DD sólo)

 In Nezařazené
V sobotu a v neděli se konalo v ostravské ČEZ Aréně mistrovství Evropy hlavní věkové kateogorie a mistrovství světa dětské věkové kategorie ve Street dance formacích, dále pak mistrovství světa juniorské věkové kategorie Disco Dance sólo. Přívezli jsme si dvě krásná 3. místa.
Na tomto mistrovství se utkaly tyto země – Maďarsko, Německo, Holandsko, Norsko, Itálie, Švédsko, Finsko, Rusko , Česká republika, Srbsko, Slovensko, Dánsko, Slovinsko, Estosko a Polsko.
V sobotu zahájila naší reprezentaci Nikola Lukešová, která se v průběhu roku v sólech protančila až na mistrovství světa a ze 70-ti tanečníků různých národností se udržela v první padesátce.
V sobotu vyjela 22-ti členná výprava hlavní věkové kategorie s choreografií „LA STORIA DI MAFIA“. V této disciplíně zazářila především Česká republika, porota poslala do finále hned 3 české týmy a takťáci byli mezi nimi. Už samo finále bylo pro nás velkým úspěchem, konkurence byla opravdu veliká a o to větší přišla radost při vyhlašování, kde takťáci stáli na stupni vítězů a obdrželi 3. místo.
V neděli takťáci startovali v dětské věkové kategorii s choreografií „3 MINUTY V LAS VEGAS“. S kterou ve finále a opět v konkurenci především českých týmů získali nádherné 3. místo. Tedy i oni stáli na stupni vítězů.
Stát na této pozici a slyšet českou hymnu (která sice patřila vítězi z Českých Budějovic), vidět rozzářené úsměvy nejen dětí, ale i rodičů, kteří celou dobu tanečníky podporují a jezdí na soutěže fandit, je to nejkrásnější co můžeme jako lektoři, choteografové a vedoucí zažít.
Děkuji tak všem takťáckým lektorům, kteří letos odvedli neuvěřitelnou práci a všem tanečníkům, kteří ji dokázali proměnit v nádhernou kompozici.

Start typing and press Enter to search