DANCE WORLD OSTRAVA 2015

 In Nezařazené

Ve čtvrtek 24.9. jsme zahájili 4 denní reprezentaci na MS a Světovém poháru v Ostravě.

V časných ranních hodinách se vydala trenérka Nikola Lukešová se svými svěřenci do ČEZ Arény v Ostravě. Rychlé seznámení s halou, vklouznutí do kostýmu, úprava image a rozcvičit se k parketu. S prvním tónem hudby a uvítáním soutěže začala disciplína Disco Dance, kde Českou Republiku a liberecký kraj reprezentovala v hlavní věkové kategorii Šárka Pokorná. Dotančila až do semifinálového kola, kde obsadila 22místo z přihlášených 46tanečnic. Hlavní kategorii vystřídala kategorie děti ženy. V této skupince startovaly hned tři tanečnice Taktu Liberec Řezáčová Anetka a Volfová Tonička, obě tanečnice si vytančily 46místo z 94, až do semifinále se dostala Straková Sára, která z neuvěřitelných 94 spolutanečnic obsadila 19místo. No a jako třešnička na dortu přišla disciplína mužů, rovněž Disco Dance děti, kde nás zastoupil Michal Vacek a dostal se do finálové jízdy, kde obsadil 7.místo.

Právě když probíhalo vyhlašování vítězů těchto disciplín, dorazila do Ostravy další skupinka tanečnic se svým trenérem Honzou Kopáčikem. Holky se nestačily rozkoukat, hned po příjezdu sestavily své rekvizity spolu se svým lektorem a s pomocnicí z řad maminek paní Smutnou. Ze 17ti skupin šly na řadu jako 7mé a v těžké konkurenci doufaly, že se dostanou do semifinálového kola. Velké a dlouhé napínání od sčitatelů, výsledek přišel asi po půl hodině ukončení disciplíny. Nadšené tanečnice přiběhly do šatny se slovy „Jsme tááááám!!!“. Holky se dostaly do semifinále a pořádně si ho užily. Jejich formace „Smrt na Nilu“ obsadila 12.místo a tanečnice se tak rozloučily se svou formaci v disciplíně IDO Street a Disco Show v juniorské věkové kategorii. Jmenovitě se o tento výkon zasloužila – Humlová Niky, Fulková Tereza, Hrubanová Lucie, Knorrová Jindra, Légrová Markéta, Bočková Zuzana, Cermanová Hana, Horčičková Michala, Motyčková Mariana, Teichmannová Sára, Sýkorová Bára, Šťastná Anna, Dalecká Bára, Smutná Adéla, Prokopová Kája, Čejchanová Bára, Volfová Josefína.

V pátek byl den o něco klidnější. Liberecká taneční skupina TAKT startovala v disciplíně Disco Dance duo děti. Jmenovitě reprezentovala Straková Sára a Volfová Tonička, které pod vedením trenérky Niky Lukešové předvedly velké výkony a ze 43duet získaly semifinálové 19.místo.

Sobotní jízda byla opět živější. Trenér a choreograf Honza Kopáčik natrénoval malou skupinku Disco Dance v hlavní věkové kategorii. „Ženy v pokušení“, takový je název této čistě ženské malé skupinky, získaly 8.místo. Za toto umístění zaslouží velký potlesk tanečnice – Svatková Bára, Lukešová Niky, Hrubá Terka, Beníšková Petra, Rozkovcová Marťa, Pokorná Šárka, Prokopová Kája.

Hlavní kategorii vystřídala dětská, tentokrát ve formaci IDO Street a Disco Show s názvem Amazonský hon na papoušky. Autorky této formace jsou Deny Sýkorová a Niky Lukešová. Stejně jako juniorky, i děti měly velkou radost, když z prvního kola do semifinále uslyšely od moderátora svůj další postup. Děti se svou formací nakonec získaly 7.místo a ty jsou jejich jména – Straková Sára, Jandejsková Bára, Palánová Kačka, Picková Nikol, Řezáčová Aneta, Sivůlková Verča, Urban Eric, Vacek Michal, Valentová Valentýna, Vodičková Markéta, Volfová Tonička, Kratchvílová Stázka, Čejchanová Eliška, Dalecká Anna, Housová Kačka, Koudelková Marťa, Rezlerová Marťa, Zelinková Verča, Vacková Kačka.

Až do neděle a tedy celé 4 dny vydržela trenérka Niky Lukešová se svou svěřenkyní Sárou Strakovou, aby ukázaly jak se u nás tančí Street a Disco Show v dětské věkové kategorii sólo. Sára se dostala se svou sólovou sestavou s názvem „Jasmíny zlobivý koberec“ do finále a obsadila v něm 6.místo.

Start typing and press Enter to search