Zlato, stříbro, bronz vybojoval TAKT Liberec na první ligové soutěži v Ústí nad Labem

 In Nezařazené

Sezóna se rozjíždí a první ligaři vyjeli na soutěž v disciplíně HIP HOP a DISCO DANCE. Ještě než se podíváme na výsledky všech tanečníků, ráda bych poděkovala lektorům, za skvělou práci, kterou během léta a září se svými svěřenci odvedli. Jste prostě skvělý Niky Lukešová, Šárka Pokorná, Kája Prokopová, Deny Sýkorová, Bára Sýkorová, Honza Kopáčik a pomocná ruka Mája Motyčková.

V 7:30hod jsme otevřeli dveře od Sportovní haly Sluneta a v 8:00hod už výprava 16ti tanečníků netrpělivě čekala na zahájení HIPHOPOVÉHO bloku, který odstartovala malá skupinka juniorů s formací VAGABAGA, složení holek, Švébišová Bára, Straková Sára, Hnyková Kája, Bočková Zuzka, Baudysová Zuzka, Smutná Adéla, Chaberová Bára, vybojovalo 2. místo. O pár minut později přišla řada na malé skupinky v kategorii dospělí, kde měl Takt zastoupení s choreografií H.S.C. CREW ve složení Prokopová Kája, Sýkorová Bára, Fulková Terka, Knorrová Jindra, Šťastná Anička, Hrubanová Lucka, Motyčková Mája, holky si přivezly 2. místo. Ještě dopoledne se své první soutěže v juniorské kategorii dočkala Albrechtová Mája, která skončila na 8. místě. Dopolední hiphopový blok uzavřela ženská sólová kategorie, kde si Konopíková Lucka vytančila 1. místo.

Ve 12:00hod začínal blok DISCO DANCE, kde měl Takt zastoupení ve všech věkových kategoriích a disciplínách. Celkem 31 takťáckých diskařů čekal dlouhý den. Malá skupinka dětí, s názvem CHIQITAS, se probojovala ze semifinále do finálového kola, kde umístila se na 6. místě. O krásný výsledek se postarala Dalecká Anička, Housová Kačka, Vacková Kačka, Zelinková Verča, Brandová Terka, Knapová Denča, Lukešová Bára. Po malých skupinkách přišli dueta. V hlavní věkové kategorii startovala Lukešová Nikola s Pokornou Šárkou, super výkon je posunul až do finále, kde si vytančili 2. místo. Hlavní kategorii střídala dětská, kde měl Takt zastoupení dvou duet. Na 7. místě skončila Plechatá Klára a Dušánková Šája, finále jim uteklo jen o jedno místo, stejně jako semifinále uteklo Štěpánkové Majdě a Vackové Terce, jejich duo skončilo na 12. místě. Velkým překvapením byla kategorie duo junioři, kde Vacek Míša a Zelinková Verča ukázali, že přestup z děti do juniorů není vždy pádem o kategorii níž. Z jednatřiceti tanečníků se dostali až do finále, kde skončili na 6. místě. Ještě před prvním vyhlášením čekala na nejmladší a začínající ligaře jejich BASIC SCHOOL disciplína. Za DRUHÁKY startovali tři tanečnice a skončily v tomto pořadí, Přívratská Kája 1. místo, Kryštůfková Pavla 2. místo, Přívratská Klára 3. místo. Za TŘEŤÁKY startovala Kleinerová Nela, která si vytančila 1. místo. Po krátké pauze začala soutěž pro ostřílené sólisty. V kategorii děti sólo třídy B tančilo celkem 50 tanečníků a z toho 6 tanečnic z TAKTu, umístily se takto, Zelinková Veronika 2. místo, Klesalová Amálka 7. místo, Vacková Kačka 12. místo, Housová Kačka 14. místo, Knapová Denča 19. místo, Hartmanová Ella 26. místo. V kategorii děti sólo třídy A dosáhla na finálové umístění Dalecká Anička, která si přivezla 5. místo. V kategorii MINI předvedla svou minutovku Pivoňková Terka, které o jednu pozici uteklo finále, a získala tak krásné 7. místo. Za juniorskou kategorii třídy A nastoupila spolu s dalšími čtyřicetipěti tanečnicemi Řezáčová Anetka, která přivezla do Liberce 12. místo. Ve stejné věkové kategorii třídy B bylo celkem 40 tanečnic a naše dvě kočky vytančily 13. místo Jandejsková Bára a 25. místo Hnyková Kája. Celý den uzavřela dospělá kategorie žen a Lazurová Adéla si vytančila 13. místo.

Start typing and press Enter to search