Jsme VICEMISTŘI EVROPY v dětské věkové kategorii

 In Nezařazené
Mistrovství Evropy a Světa ve street show se konalo v Bratislavě v Tenisové hale, kde na nás čekala velká sláva.
V pondělí se vydala 45-ti členná posádka do Bratislavy. Nálada byla od začátku veselá, děti i RODIČE velmi vzorní a pan autobusák velice tolerantní. Ubytovali jsme se přímo v centru Bratislavy v Hostelu BLUES, kde se nám nabízel nádherný výhled na osvícené město.
Druhý den nás čekala velká sláva .
První v harmonogramu startovala v sólech street show Petra Beníšková, která se svou choreografií Holiday přesvědčila porotu, aby ji, jako jedinou Češku, poslala až do finále. Finálové kolo bylo nádherné a konkurence obrovská. Petra si nakonec vybojovala na Mistrovství Světa 7. místo.
Další disciplínou v harmonogramu byla velká formace street show v dětské věkové kategorii, kde TAKT reprezentovala choreografie 3 MINUTY V LAS VEGAS. První kolo si zatancovaly děti bez bodování poroty, druhé finálové kolo se již známkovalo. Při zvedání známek se nám tajil dech, hodnocení bylo hodně rozházené, a tak jsme až do vyhlašování netušili, jaká pozice nás čeká. Samotným úspěchem bylo dostat se na tuto soutěž, ještě větší úspěch bylo zatancovat si finálové kolo, a neumíte si představit kolik slz padlo při vyhlašování, kde TAKT převzal 2. místo na Mistrovství Evropy. První místo putovalo také do ČR a tak jsme si na stupínku vítězů všichni mohli zazpívat hymnu, která nám drala slzy do očí.
Ještě před odjezdem se zpívalo, slavilo, plakalo, volalo domů, no prostě si to děti i rodiče užívali.
Rodičům patří obrovské díky za podporu, bez které bychom nikdy nepodali takové výkony.  A komu ještě děkovat? Především lektorkám, Denča Sýkorová se Stázkou Ryumkinou poprvé v historii taktu dovedly děti k 2. místu na ME a ke 3. místu na MS.
Před odjezdem jsme „poplivali“ pro štěstí Nikolu Lukešovou, Báru Sýkorovou a Šárku Pokornou. Tuto trojici čekala soutěž ještě ve středu. Jelikož pořadatel umožnil shlédnout na stránkách video LIVE, fandili jsme holkám přímo z tréninku a shlédli jejich výkon takhle pěkně na dálku. Nikol se v sólech street show z 18-ti tanečnic dostala přes 2 kola do finále, kde si vybojovala krásné 6. místo na Mistrovství Světa. Po juniorských sólech přišla na řadu dětská dueta, kde to Barča se Šárkou pořádně rozjely. Holky se dostaly také do finále a vytančily si 4. místo na Mistrovství Světa. Musím říct, že známky byly hodně podobné od 2. po 4. příčku a pokud by jen jeden porotce dal známku jinak mohly mít holky medaili na krku. I tak je bramborová nádherné místo, už jenom to, mít tu čest zatančit si na Mistrovství Světa a být v té atmosféře, je obrovský zážitek.

Start typing and press Enter to search